Блог Новікової Тетяни
вчителя початкових класів Устинівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів
неділя, 18 березня 2018 р.
Презентація до 100-річчя В,Сухомлинського
Вставка презентації https://drive.google.com/file/d/19UUJw9eJEQXQFRU6RUuSLZMtAzygL6v8/view?usp=sharing
субота, 24 грудня 2016 р.
субота, 26 листопада 2016 р.
урок "Наші предки-сло'вяни"
Тема:
Олександр Олесь «Наші предки-слов'яни»
Мета: поглибити знання дітей про Україну, про її
історичне минуле, про населення у давні часи; розвивати пізнавальні інтереси;
удосконалювати читацькі навички,
збагачувати словниковий запас, формувати оцінні судження; виховувати інтерес до
предмету, до історії нашого народу, бажання її вивчати.
Обладнання: портрет Олександра Олеся, книга «Княжа Україна», словникові слова,
презентація про слов'ян, розчитка, картки з деформованими прислів'ями, пірамідки слів.
Хід уроку:
Майстер-клас
Щоб дати учням
іскринку знань, вчителю
потрібно
ввібрати ціле море світла.
В. Сухомлинський
Майстер-клас
вчителя
початкових класів
Устинівської ЗШ І-ІІ ст.
. Новікової Тетяни
Іванівни
Устинівка
2016-2017 н. р.
Моя ідея полягає в тому, щоб використовуючи методику навчання в початкових класах, забезпечити значущість пізнавального інтересу у загальній структурі навчальної діяльності, а також діяльність у формуванні та розвитку компетентностей учнів для реалізації їх потенціалу та успішної навчальної діяльності в подальшому.
Перед нами
постає питання: « Без чого не може існувати сучасна школа?» Це, звичайно, без
високо кваліфікованих вчителів, доброї матеріально - технічної бази, учнів та
сучасних методів та форм навчання.
В.О. Сухомлинський казав:
«Школа повинна бути місцем, де кожна дитина має бути прийнятою такою, якою вона
є: зі своїми почуттями, думками, проблемами, навіть невміннями і невдачами.
Успіх у навчанні-єдине джерело внутрішніх
сил дитини, що народжує
енергію для подолання труднощів, бажання вчитися».
Тема мого досвіду співзвучна проблемі
реформування сучасної освіти: формування самостійної, ініціативної, вдумливої
особистості через впровадження активних форм і методів навчання, серед яких
провідне місце займає розвиток пізнавального інтересу учнів.
Потенціал продуктивних
методик і технологій є дуже високим і
реалізація його впливає на досягнення
такого результату навчання як
компетентність.
Компетентність – це інтегрований результат
опанування змісту загальної середньої освіти,
що виявляється в готовності учня
використовувати засвоєні знання, уміння, навички,
а також способи діяльності у конкретних
життєвих ситуаціях для розв’язання практичних
і теоретичних завдань.
Життєві компетентності школярів:
пізнавальна, комунікативна, соціальна, полікультурна, інформаційна,
компетентність саморозвитку і самоосвіти, ставлення до свого здоров'я.
Сучасний
урок вже не можна уявити собі без
новітніх технологій. Зовсім звичними на
уроках стали прийоми інтерактивного навчання,
оскільки вони передбачають створення такого
навчального середовища, в якому теоретичні та
практичні знання засвоюються одночасно, що
дає змогу учням формувати світогляд,
розвивати логічне і критичне мислення,
зв’язне мовлення, індивідуальні можливості.
Слухачі майстер-класу
|
№
|
ПІБ
вчителя
|
предмет
|
|
|
1
|
Борсук О.С.
|
Початкові
класи
|
|
|
2
|
Присяжна Н.В.
|
Початкові
класи
|
|
|
3.
|
Райніч В.І.
|
Вихователь ГПД
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Проблема «Технології фахової майстерності»
Мета. Формувати відповідальність за
самоосвітню діяльність вчителя, вміння творчо розв'язувати проблеми,
опрацьовувати різноманітну інформацію, узагальнювати досвід роботи, пропагувати
свої надбання вчителям інших шкіл району.
Тематика засідань.
|
№
|
Зміст роботи
|
Форма роботи
|
Термін виконання
|
Відповідальний
|
Від
мітка
|
|
|
|
«Вчительська праця –це щоденна творчість
і мистецтво»
Творче використання
педагогічних ідей В.О.Сухомлинського в практичній діяльності
вчителя
|
обмін досвідом
|
Вересень
|
Новікова Т.І..
|
|
|
|
2
|
УРОК – основна організаційна форма здійснення сучасного
процесу навчання..
|
Відкриті уроки
|
Жовтень
|
Новікова Т.І.
|
|
|
|
3
|
«Цікаво- знаю- вмію»-використання інтерактивних
технологій на уроках.
|
Prezi – презентація.
моделі уроків
|
Листопад
|
Новікова. Т.І.
|
|
|
|
4
|
Тренінгові заняття -технології співпраці.
|
Моделі уроків
|
Грудень
|
Новікова Т.І.
|
|
|
|
5
|
Особливості підготовки до проведення уроків
|
Ділова гра
|
Січень
|
Новікова Т.І.
|
|
|
|
6
|
Самостійне навчання- шлях до розвитку творчорсті учня
|
Аукціон педагогічних ідей
|
Лютий
|
Новікова Т.І.
|
|
|
|
7
|
Погляд на майстерність вчителя
|
Рефлексивна
вправа “Рекламна карусель”
|
Березень
|
Новікова Т.І.
|
|
|
|
8
|
Впровадження іінноваційних технологій в позакласну
роботу
|
Розробка
сценаріїв виховних заходів
|
Квітень
|
Новікова Т.І.
|
|
|
Робота слухачів між засіданнями
-розробки моделей уроків;
-розробка позакласного заходу із
застосуванням продемонстрованих педагогічних
технологій, форм і методів роботи.
-захист
розроблених проектів, моделей.
Анкетування педагогів
Ø Що в даному досвіді мене найбільше цікавить?
Ø Чого я хочу навчитися?
Ø Які знання, вміння і навички мені слід удосконалити?
Ø Які ідеї досвіду я хочу використати для збагачення власної педагогічної
лабораторії?
Рефлексивна вправа «Рекламна
карусель”, в ході якої слухачі майстер-класу висловлюють свої професійні погляди:
Метод «Мікрофон»
МЕТОД «ЗАЙМИ ПОЗИЦІЮ
МЕТОД «ПРЕС»
МЕТОД «ПІДКАЗКА»
МЕТОД «КОШИК ІДЕЙ»
МЕТОД «ДОШКА ЗАПИТАНЬ»
Вивчення думки слухачів про якість і результативність занять. Анкетування, проведення
співбесід, інтерв’ювання, в ході яких можна з’ясувати, зокрема, такі питання:
Чи змінилось Ваше уявлення
про даний досвід?
Що найбільше Вас зацікавило
в ньому?
Що із запропонованого
автором досвіду Ви будете запроваджувати у практичній діяльності?
Чи маєте Ви власний досвід
вирішення даної проблеми, запровадження даної педагогічної ідеї, інноваційної
технології?
Чи зможете Ви поділитись
своїм досвідом (творчими знахідками) з колегами? та ін.
вівторок, 1 листопада 2016 р.
Самоаналіз уроку з основ здоровя в 4 класі
Тема: Збалансоване харчування. Вітаміни, мінерали, їх значення для здоров’я.
Питний режим. Значення води для життя і здоров’я людини.
Мета:
сформувати в учнів поняття про збалансоване
харчування; ознайомити з групами харчових продуктів; навчити вживати
різноманітну корисну їжу та належну кількість води, обмежувати вживання жирних,
копчених і солодких продуктів та напоїв, смажених страв; виховувати
дбайливе ставлення до води.
Тип уроку – урок подачі нового матеріалу,
перший урок з розділу «Фізична складова
здоров’я.
УРОК з основ здоров’я в 4 класі Тема: Збалансоване харчування. Вітаміни, мінерали, їх значення для здоров’я. Питний режим. Значення води для життя і здоров’я людини.
Мета: сформувати в
учнів поняття про збалансоване харчування; ознайомити з групами харчових
продуктів; навчити вживати різноманітну корисну їжу та належну кількість води,
обмежувати вживання жирних, копчених і солодких продуктів та напоїв, смажених
страв; виховувати дбайливе ставлення до води.
Обладнання. Картки з
продуктами, таблиця на комп’ютері, презентація про воду.
Хід
уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
Запитання для опитування
- Що таке
гармонійний розвиток?
- Що ти вирішив
змінити в своєму житті для гармонійного розвитку?
- Які показники
фізичного розвитку тебе не задовольняють, і що ти можеш зробити для їх
покращення?
ІІІ. Повідомлення теми і
мети уроку
-
Сьогодні наш урок присвячений вивченню основ правильного повноцінного
харчування та його впливу на здоров’я людини. Під час уроку ми навчимося
вибирати їжу, корисну для здоров’я, що містить вітаміни різних груп; які
продукти потрібно включати в свій раціон;
чому
слід дотримувати питного режиму.
ІV.
Вивчення нового матеріалу
1.
Вправа «Мозковий
штурм »
-
Для чого
люди їдять ?
-
( Щоб рости,
мати силу, не хворіти, утамувати голод ,
нормально розвиватися, отримувати смакові задоволення, накопичення
енергії , «за компанію», щоб вилікуватися , щоб жити …)
2.
Вступне слово
вчителя
-
Для того,
щоб рости і бути здоровим, потрібно правильно харчуватися. Саме правильне
збалансоване харчування забезпечує організм необхідними корисними речовинами,
тому така людина має високу розумову і фізичну працездатність, гарно виглядає,
має гарний настрій, добре і легко навчається.
-
Пригадайте
правила харчування. (Таблииця)
Загальні правила харчування
• дотримання режиму
харчування;
• запобігання
переїдань;
• вживання
різноманітної та збалансованої їжі;
• дотримання норм
особистої гігієни та правил поведінки під час їжі;
• дотримання питного
режиму;
• дотримання умов
теплової обробки продуктів і води;
• споживання тільки
якісної їжі.
Наша їжа - будівельний матеріал для організму.
І вона також не однакова за своїм складом і значенням для організму.
3.
Робота в підручнику с. 22 – 24:
v
Читання
статті підручника;
v
Бесіда за
прочитаним:
-
Яке
значення має їжа для людини?
-
Які
речовини отримує людина з їжею?
4.
Робота в парах.
Учні об’єднуються в
парами. Кожна група отримує картки, на яких зображені продукти харчування.
Завдання – розповісти про харчову цінність цього продукту.
Презентація пар
1-ша пара. Без білків людина не може існувати. Кожна
клітина нашого тіла містить у собі білки. Щоб наповнити організм білками, потрібно
їсти яйця, м'ясо, рибу, молоко. Містяться білки в картоплі,
капусті, гречаній, рисовій, вівсяних крупах.
2-га пара. Жири це теж складова нашого тіла. Вони є одним з
найголовніших джерел енергії. Це вони нам дають величезну кількість тепла.
Найбільш необхідні для організму жири містяться у молоці та молочних продуктах,
у яєчному жовтку. Корисна й олія.
3-тя пара. Вуглеводи знаходяться в продуктах у вигляді
цукру та крохмалю. Цукор уживається і сам по собі, й у складі цукерок, варення,
тістечок. Багато цукру містять мед, фрукти, ягоди. Крохмаль є у хлібі,
картоплі, борошняних виробах.
4-та пара. Наш організм не обходиться без мінеральних
речовин (кальція, фосфора, магнія, йоду, заліза). Вони необхідні для
будівництва нашого тіла: кісток, скелета, м’язів, крові, мозку. Їх можна знайти
у молоці, сирі, горосі, щавлі, м’ясі, рибі, яйцях, капусті, яблуках, грушах,
суницях. Велике значення мають і
вітаміни, яких дуже багато у свіжих овочах і фруктах, проте зовсім немає у
штучних напоях, цукерках, жувальній гумці. Багаті на вітаміни м'ясо, риба, щавель, яйця, молоко, рослині олії,
бобові, круп’яні вироби.
- Які ж бувають групи продуктів? (Хлібобулочні вироби, овочі
та фрукти, молочні продукти, м'ясо, риба, яйця.)
5. Розповідь учителя (презентація про воду)
- Вода – джерело життя. Значення води для життя як складової
раціону харчування величезне.
Вода незмінна харчова речовина. Якщо без їжі людина може прожити 20 днів
і більше, то без води – тільки 5-7 днів. Тіло людини на 50-60% складається з
води. Кількість води в організмі людини залежить від віку і складу тіла,
особливо від м’язової маси і жирової тканини. Перевага м’язової маси в молодому віці передбачає
більший вміст води, ніж в організмі літніх людей.
Нестачу води організм відчуває дуже швидко. Виникає відчуття спраги, що
характеризується неприємною сухість в роті, спричинене втратою води із слизової
оболонко ясен, язика, щік. При сильному зневодненні знижується кількість або
повністю припиняється виділення сечі. Потреба у воді виникає при підвищенні
температури повітря і збільшенні фізичного навантаження.
При випаровуванні води з потом відбувається охолодження тіла. При
нестачі води в організмі і неможливості достатнього виділення поту в спеку
можливий тепловий удар.
Вода надходить в організм у складі їжі, з напоями. Найкращим джерелом
легкозасвоюваних поживних речовин у найбільш збалансованому вигляді
вважаються соки. Соки сприяють очищенню організму, вони містять велику
кількість речовин, які сприяють насиченню киснем органів людини. Соки
стимулюють розумову діяльність, а також нейтралізують шкідливі продукти, які
зашлаковують організм. Соки допомагають підтримувати здоров’я в нормі,
володіють поживною і біологічною цінністю.
Багато соків мають профілактичну або лікувальну дію.
Мінеральні води поділяють на питні лікувальні і питні лікувально-столові.
Лікувально-столові води можуть уживатися безпосередньо як напої, що втамовують
спрагу, лікувальні – тільки за призначенням лікаря.
5.Фізкультхвилинка
6. Читання статті в підручнику про воду
(с.24-26)
- Поясніть вислів «Вода – це здоров'я, вода – це життя»
(
використання елементів учнівської презентації, зокрема Бірки Софії за 2 клас
про воду)
V. Узагальнення
й систематизація отриманих знань
1. Індивідуальна робота
Картка 1
У кружечках постав цифри від 1 до 6. Шість балів постав біля
тієї рідини, яку вживаєш найчастіше, а один біля тієї, що вживаєш найменше.
o
Вода
o
Сік
o
Мінеральна вода
o
Компот
o
Чаї
o
Молоко
Картка ІІ
Відгадайте ребуси.
5.
Гра «З якої групи продукт»
Учитель читає загадки, а діти мають
вписати відгадки до певної групи продуктів (таблиця – на дошці): Хлібобулочні
вироби. Овочі та фрукти. Молочні продукти. М'ясо, риба, яйця.
Він і чорний, він і білий,
І завжди він загорілий.
Як до столу ми йдемо,
То без нього не їмо.(Хліб)
Рідке, а не вода, не сіють, не печуть, не варять,
а всі їдять і хвалять.(Молоко)
Солоденьке, як медок,
Холодненьке, як льодок.(Морозиво)
Хто, неначе апельсин,
Вітаміни має всі,
Та не з дерева звисає,
А на грядці виростає.(Морква)
Моє тіло під землею,
Кучерики понад нею,
Любить мене кожна юшка,
Називаюся ...(Петрушка).
Сидить баба на грядках,
Вся закутана в хустках.(Капуста)
Під землею птиця
Кубло звила
І яєць нанесла.(Картопля)
Круглий, як сонце,
Смугастий, бокастий.
Дуже солодкий
І трішки хвостатий.(Кавун)
У зеленій оболонці,
А всередині — мов сонце.(Кавун)
У зеленім картузі
На одній стоїть нозі.
Коло вуха китиця,
Золотом він світиться.
Звичка гарна, отака:
Він голівку повертає
Вбік, де сонце котиться,—
Родичем доводиться.(Соняшник)
І печуть, і варять мене,
І хвалять, і їдять мене,
Бо я добра.(Картопля)
Червоненькі кругляшки
Почіплялись на гілки.
Позбираю всі підряд,
Буде добрий з них салат.(Помідори)
У кожній господі
Стала у пригоді.
Та хто роздягає,
Сльози проливає.(Цибуля)
Що то за голова,
Що тільки зуби й борода?(Часник)
Хоч зубів багато маю,
Та ніколи не кусаю.
Довгі коси маю
Та не заплітаю.(Кукурудза)
Мов червоний ліс,
На городі зріс,
В борщі скупався,
У рот сховався,
Язик припік,
В борщ назад утік.(Перець)
Маленьке, кругленьке
З гори скотилося
Впало, розбилося.
Нема того бондаря,
Щоб його скував.(Яйце)
У воді вона живе,
Немає дзьоба, а клює ( Риба)
3. Робота в групах.
Розгадування кросворду
9.
|
|
|
|
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||
|
3.
|
|
|
|
|
|
|
|||||||
|
|
|
|
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
|||||||||||
|
|
|
||||||||||||
|
|
|||||||||||||
1.
2.
VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія
-
Навіщо людині потрібно їсти?
-
Яку їжу потрібно вживати, щоб бути здоровим?
-
Які вітаміни вам відомі?
-
Яким є значення вітамінів для організму людини?
-
Яку роль у функціонуванні організму людини виконують
вода та напої?
-
Скільки води ви випиваєте за день?
-
Яку воду п’ють
у вас удома: з крану, з криниці, кип’ячену, придбану у крамниці у
пляшках? Чому?
-
Чому необхідно вживати різноманітну їжу?
-
Продовжіть твердження: «Щоб бути здоровим, я вважаю…,
тому що…».
VІІ. Домашнє завдання. Виконай разом з батьками.
Користуючись різними джерелами інформації, дізнайся, які вітаміни є в
продуктах, що ти споживаєш. Запиши в зошит назви цих продуктів і вітаміни